Rozvoj tříd pro děti s příklady
Mírně nezávislý a mimořádně aktivní, zvědavý a nepřehledný, dítě od jednoho do tří let, protože nikdo jiný nevyžaduje vývojové aktivity. Rozvíjet se v tomto věku je důležité všech: a myšlení, jemné motorické dovednosti a řeč, a samozřejmě tvůrčí schopnosti, pocit krásy.
Obsah
Rozvojové třídy pro děti nezahrnují nudné lekce, ale zajímavé hry, ve kterých se může dítě účastnit.
Typy výukových kurzů
Každá vývojová činnost pro batolata sleduje konkrétní cíl. Někdy jedna a tutéž hra může naučit sluchové vnímání, pozornost a matematiku. Taková cvičení mohou být nazvána komplexní.
Rozvíjí dítě v několika směrech najednou. Existují také ty, které mají za cíl učit jednu věc. Výběr tříd pro děti je nejlépe individuální, zaměřuje se na náladu a připravenost dítěte vnímat nové informace.
Psychologové říkají, že věk 2 až 3 let je podobný přechodové fázi. Kluk se čas od času chová jako v dětství, ale postupně vědomější fázi svého života přichází mladší předškolní období (od 3 let). Je schopen být tvrdohlavý, tvrdohlavý, někdy mazaný. Dítě se snaží napodobit dospělé.
V tomto věku Snažte se dát dítěti právo volby, v malých detailech.
Každý měsíc dítě v dětství je stále více spokojeno s jeho úspěchy. Je důležité, aby to viděl v očích svých rodičů. Kluk se zájmem o rozvíjení cvičení a úkolů, několikrát lépe si pamatoval materiál než dítě, které byly nuceny dospělými. Metoda odměňování po správném provedení každého úkolu je skvělý způsob.
Důležitou etapou vývoje je školení dovedností samoobslužných služeb. Je třeba věnovat čas a úsilí, ale nakonec se dítě bude moci oblékat, zubat, zžít a bude s ním velmi potěšen.
Klasicky se vyvíjíme za 2 - 3 roky je nutné:
- řeč;
- myšlení a logiku;
- paměť;
- matematické schopnosti;
- kreativita;
- Fyzický vývoj také hraje důležitou roli.
Nejlepší volba - je to neustálý vývoj v každodenních podmínkách, doplněný o speciální hry, kde se mladí nejen mohou rozvíjet, ale také komunikovat s povětrnostními podmínkami. Rozvojové hry pro děti, v závislosti na jejich věku, jsou nyní nabízeny mnoha dětskými centry. Pracují zde odborníci na různé programy a metody vývoje.
Společná lekce s rodiči je také důležitá. Již v raném dětství musí děti sdílet své koníčky s nejbližšími lidmi, s maminkou a tátou. To je důležité nejen z hlediska vývoje dětí, ale také udržení příznivého prostředí v rodině.
Kreativní aktivity nyní může pokrýt ještě více aktivit. Například můžete vytesat z plastelíny, vyrobit řemesla z papíru, lepenky, improvizovaných materiálů. Děti budou potěšeny malováním štětcem, tužkami, postavením věže od designéra a vyrobením ryby z mozaiky.
Hlavním místem života dítěte ve věku od 2 do 5 let je hra. Nejlepší ze všech, pokud je to vývojová hra, kterou nabízí vaše milovaná matka. V prostředí příbuzných a přátel je lepší pochopit všechny nové informace.
Rozvíjení her pro děti: cíle a nejlepší hry
Dříve bylo obvyklé, aby se dítě nezúčastnilo, dokud nešel do školy. Nyní je tento přístup zastaralý, mnozí rodiče jsou doslova stále ještě v plenkách a začínají rozvíjet své dítě. Ve většině případů jsou moderní učitelé pouze povzbuzováni, zdůrazňují však, že je důležité, aby se to nepřehnalo.
Cíle rozvojových her
Každá hra v křehkém věku musí pokračovat konkrétní cíl. Samozřejmě, že zájem o povolání je nejdůležitější, ale jakýkoli dospělý bude chtít něco nejdřív naučit na drobce ve hře.
Hlavní úkoly rozvíjení her:
- Vývoj zvědavosti, poznávací zájem o všechny okolní subjekty, schopnost pochopit, co bude následovat konkrétní akce.
- Chcete-li povzbudit k experimentování, ukázat, že na světě existuje spousta neprobádaných věcí, a nikdy nestojí za to být spokojen s již získanými znalostmi. Dítě by mělo být v této věci aktivní.
- Vyučovat vnímání krásy. Výtvarné umění vytváří smysl pro harmonii, rozvíjí osobnost komplexně, proto se kreativita projevuje ve všem. Musí existovat touha zachovat a zachovat estetiku ve vnějším světě.
- Vývoj řeči. Kluci se musí naučit dát slova do slov. Navíc je důležité mít touhu sdílet to, co vidíte nebo co se stalo.
- Je důležité vnést základní matematické dovednosti, logické myšlení. Úkoly jsou důležité pro výběr podle věku dítěte.
V závislosti na konkrétním věku by se lekce měly zkomplikovat. Je možné použít stejný herní model s časem, v něm by se měly objevit nové složitější prvky.
Příklady rozvojových her
Existuje mnoho příkladů her pro vývoj dětí, některé z nich jsou diskutovány níže.
Nezbedný malý pytel
Děti milují překvapení a všechny neznámé. Je třeba dát fantazii svobodu, motivovat mladého k vzniku všech nových myšlenek.
Chcete-li procvičovat, musíte připravit několik papírových pytlů, stejně jako tematické sady objektů. Může se jednat například o mýdlo, houbu a gumovou kachnu, kartáč, barvy, papír, sklenici, lžíci a talíř. Položky jsou podle toho rozloženy do balíčků. Můžete přicházet s novými nápady, hlavně je, že všechny předměty a účel jejich použití jsou dobře známy pro dítě, a podařilo se pochopit význam celého papírového balíčku.
Předtím, než dítě položí balíček, a pak nabídnout, aby se objekt. První věc, kterou by dítě mělo dělat, je pojmenovat to, co bylo v jeho rukou. Zeptejte se, jak přesně je tento nález používán, a co jiného by mělo být v balíčku. Pokud dítě dělá dobrou práci, můžete ho požádat, aby také jmenoval značku, která je spojuje. Ale to funguje dobře s dětmi trochu staršími.
V průběhu hry je žádoucí pomáhat dětem sugestivní otázky, drobné stopy. Pokud je po vyřešení balíčku rodiče přesvědčeni, že dítě není unavené, můžete snadno přijmout další.
Existuje analoge dané hry. Pokud je drobenka dobře seznámená s pokrmy, které rodiče připravují, můžete ho pozvat, aby odhadl finální pokrm navrhovaných produktů. Přísady jsou rozloženy a karapuz musí odhadnout, co se stane, pokud budou všechny produkty sestaveny.
Hra rozvíjí řeč, myšlení (klasifikace objektů), kognitivní schopnosti.
Zvedněte pár
Mírně komplikovaná verze předchozí hry. Zajímavější věci, které rodiče vyzdvihují na lekci, bude zajímavější a vzrušující bude proces poznání.
Je důležité najít pár položek, které člověk vždy používá pouze společně. Samostatně by neměly poskytovat žádnou hodnotu. Dítě by samozřejmě mělo být dobře obeznámeno se všemi těmito předměty.
Často pro tuto vyvíjející se hru použijte matici a klíč, papír a tužku, zámek a klíč, boty a šněrování.
Před začátkem lekce je nutné všechny předměty uspořádat v chaotickém pořadí. Věci ze stejného páru by neměly být vedle sebe. Kid sedí na židli tak, že každý z objektů je ve svém zorném poli. Matka si například vybírá klíč a nabízí dítěti, aby se rozhodla, který ze zbývajících položek se mu hodí. Můžete poskytnout vhodné stopy. Například, zeptat se na sugestivní otázky, pamatujte si, kdy a kdy dítě používalo tuto položku.
Hra může pokračovat až do posledního zbývajícího páru, pokud se drobek neobtěžuje. Na lekci se děti učí třídit a třídit položky, rozvíjejí myšlení a jemné motorické dovednosti. Dobrá koordinace pohybů.
Co je tam skryto?
Skvělá hra, která jistě potěší malého vědce ve věku 2,3 let, když děti touží po všem, naučit se a experimentovat. Poučení je jen pro rozvoj zvědavosti.
Připravte velké papírové nebo pytlíky. Měly by být naprosto neprůhledné, ale z tenkého materiálu, takže malé prsty by se mohly pro každou vyvýšeninu a drsnost skrytých předmětů skrývat.
Uvnitř můžete dát známé hračky, stejně jako jednoduché předměty pro domácnost. Dítě se musí naučit svůj kartáček na zuby, lžíce, hřeben, sandály a další. Jsem hlavně rád, že dítě bude připadat v této tašce oblíbený medvídek nebo panenka.
Můžete si hrát s dítětem, hádat objekty po jednom, nebo můžete být trochu osobní učitel. Je důležité komunikovat během hry, klást otázky, povzbuzovat dítě, aby mluvilo.
Všichni rodiče by měli přístup k výuce svých dětí co nejtvořivěji. Každé dítě je individuální, a proto je třeba volit čas, témata a složitost vývojových her v závislosti na situaci.
- Co by mělo dítě dělat za 8 měsíců?
- Jak naučit dítě, jak svázat šněrování
- Co by mělo dítě dělat za 2 roky
- Když dítě začíná chodit a agukat
- Jak učit dítě, aby se rychle započítalo na 10
- Co by mělo dítě dělat za 3 roky? Ukazatele vývoje
- Co je vizuálně-figurativní myšlení?
- Vývoj řeči u dětí ve věku 2-3 let a jejich rysy
- Rozvoj malých motorických dovedností u dětí, výhody a metody
- Dítě kreslení bezpečnosti na silnici
- Vývoj hraček pro děti s vlastními rukama
- Vlastnosti a formy vizuálně efektivního myšlení
- Pravidla, která snadno naučí dětem rychle číst
- Rozvíjení tříd pro děti ve věku 3-4 let
- Metody pro vývoj a diagnostiku vnímání
- Rozvíjení tříd pro děti od 5 do 6 let
- Rozvíjení her pro děti ve věku 2-3 let
- Fitball pro miminka: cvičení na míč
- Metody včasného rozvoje dítěte
- Kognitivní vývoj dítěte předškolního věku
- Mentální aritmetika pro děti doma